Žebříček nejlepších hráčů

Přezdívka Počet absolvovaných her Celkové skóre
1. churova 10 60
2. schwarzd77 2 23
3. LenkaIBA 5 5

Poslední případy virtuálních pacientů

Chronické onemocnění ledvin u 40letého pacienta

Intro picture

Do vaší interní a nefrologické ambulance přichází čtyřicetiletý Ondřej Král. Podává vám přiložený výpis z dokumentace poukaz na vyšetření od praktické lékařky. Na preventivní prohlídce si stěžoval na bolesti hlavy, po fyzické práci se u něj kromě toho objevila také epistaxe. „Před měsícem jsem měl angínu a dostal jsem desetidenní antibiotika. Penicilin. Ale jakmile jsem ho začal užívat, měl jsem červenou moč. Proto jsem se radši zašel k paní doktorce,“ vysvětluje nervózně pacient. Praktická lékařka mu vzala krev a moč, pro vysoké hodnoty krevního tlaku nasadila léky a poslala ho na vyšetření k vám. Pomůžete mu?

autor: MUDr. Jan Vachek, MHA; Klinika nefrologie 1. LF UK a VFN v Praze; Interní odd. Klatovské nemocnice a.s., publikováno: 11.01.2023

Srdeční selhání s redukovanou ejekční frakcí levé komory u 60 letého pacienta

Intro picture

Jiří Kolařík je relativně zdravý šedesátník. Nikdy dříve se s ničím neléčil, první potíže se u něj začaly projevovat před deseti lety. Půl roku před tím prodělal virózu a od té doby si stěžuje na dušnost, pokašlávání, únavu a na tlak v epigastriu. Vyšetříte ho?

autor: Autorka: MUDr. Marie Lazárová, Ph.D., Interní a kardiologická klinika FN Ostrava, publikováno: 03.05.2022

71letý diabetik se srdečním selháním

Intro picture

Vladimír Mrázek je váš ambulantní pacient. Prodělal operaci srdce – uzávěr defektu septa síní (plastika perikardem). Od té doby také nekouří. Doposud se cítil docela dobře, nyní ale přichází pro bolesti na hrudi a v epigastriu. I při menší námaze se velmi rychle zadýchává. Ujmete se jeho případu?

autor: MUDr. Jan Beneš, Ph.D., Klinika kardiologie, Institut klinické a experimentální medicíny – IKEM, publikováno: 21.04.2022