Žebříček nejlepších hráčů

Přezdívka Počet absolvovaných her Celkové skóre
1. olbrzymkova 6 355
2. vojkuvkova 6 295
3. ctvrtlik 2 120
4. churova 10 60
5. schwarzd77 2 23

Poslední případy virtuálních pacientů

84letá pacientka s dušností

Intro picture

Při jedné velké rodinné oslavě potkáváte poprvé v životě i některé vzdálené příbuzné. Jakmile zjistí, že jste lékař, chtějí s vámi konzultovat své zdravotní neduhy. Výjimkou není ani paní Bendová, která má obavu o svoji 84letou maminku Alexandru Hájkovou*.
„Často nám pomáhá na zahradě, dokonce občas nosí konve s vodou. Někdy se ale zadýchá už po pár krocích. Občas jí buší na srdci, ale myslím, že v takových případech jde spíš o stres,“ vysvětluje vám paní Bendová. Když se od ní dozvíte, že maminka doposud nebyla na kardiologickém vyšetření, pozvete ji k sobě do ordinace.

autor: MUDr. Michal Fikrle, Ph.D., Vedoucí lékař ambulance srdečního selhání; Nemocnice Jihlava, publikováno: 12.01.2024

65letý obézní pacient s dušností

Intro picture

65letý Rostislav Malý* je obézní pacient s diabetem a arteriální hypertenzí. Celý život je bez větších potíží, po respiračním infektu ale začne mít problémy s dušností a s otoky dolních končetin. Do kardiologické poradny přichází s žádankou od praktického lékaře. Pomůžete mu?

autor: MUDr. Ivana Priecelová, Kardiologické oddělení, Interní klinika Pardubické nemocnice, publikováno: 13.09.2023

Užití empagliflozinu u HFpEF u 77letého muže

Intro picture

„Prosím o vyšetření pacienta pro námahovou dušnost a nově dokumentovanou fibrilaci síní,“ čtete v poukazu na vyšetření, které vám do kardiologické ambulance přináší 77letý Stanislav Kučera*. „Doteď jsem neměl výraznější obtíže,“ zdůrazňuje hned na úvod. Pomůžete mu?

autor: MUDr. Renáta Aiglová, Ph.D.; I. interní klinika – kardiologická; Fakultní nemocnice Olomouc, publikováno: 27.09.2023
* Nejedná se o reálného pacienta.